Piątek, 1 marca 2024 r.

Zapowiedź 22. kolejki Fortuna I Ligi

"Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta" - to znane przysłowie, które siłą rzeczy będzie mieć zastosowanie w czekającej nas właśnie 22. kolejce ligowej. W niej zmierzą się bowiem ze sobą liderujące rozgrywkom Arka z GKS-em Tychy, a to oznacza, że któraś z tych drużyn na pewno punkty straci, albo i obie.

Zresztą podobny w swoim ciężarze czeka nas też mecz na dole ligowej stawki, bo w niedzielę odbędzie się potyczka outsiderów, a więc Zagłębia z Podbeskidziem, a także bezpośrednia rywalizacja drużyn z pogranicza "kreski", czyli Polonii z Chrobrym.

Meczów "sąsiadów w tabeli" będzie zresztą więcej, bo nie sposób nie wspomnieć ponadto o czekającym nas samym występie w Opolu z tamtejszą Odrą.
Jakby zaś ciekawie zapowiadających się rywalizacji było mało, to dodajmy jeszcze do nich derby Lubelszczyzny.

Piątek, 1 marca:

godz. 18:00: Stal Rzeszów - Miedź Legnica
godz. 20:30: GKS Tychy - Arka Gdynia

Sobota, 2 marca:

godz. 12:40: GKS Katowice - Znicz Pruszków
godz. 15:00: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock
godz. 17:30: Odra Opole - WISŁA KRAKÓW

Niedziela, 3 marca:

godz. 12:40: Górnik Łęczna - Motor Lublin
godz. 15:00: Polonia Warszawa - Chrobry Głogów
godz. 18:00: Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Poniedziałek, 4 marca:

godz. 18:00: Lechia Gdańsk - Resovia

Aktualna tabela:

1. Arka Gdynia 21 40 36 - 21
2. GKS Tychy 21 40 28 - 22
3. Motor Lublin 21 38 29 - 25
4. Lechia Gdańsk 21 38 31 - 18
5. WISŁA KRAKÓW 21 34 40 - 24
6. Odra Opole 21 34 24 - 20
7. Górnik Łęczna 21 34 21 - 18
8. Wisła Płock 21 33 30 - 28
9. Miedź Legnica 21 32 30 - 22
10. GKS Katowice 21 30 31 - 24
11. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 21 28 34 - 28
12. Znicz Pruszków 21 26 16 - 24
13. Stal Rzeszów 21 23 28 - 36
14. Resovia 21 22 22 - 36
15. Chrobry Głogów 21 22 20 - 34
16. Polonia Warszawa 21 19 25 - 33
17. Podbeskidzie Bielsko-Biała 21 17 17 - 31
18. Zagłębie Sosnowiec 21 11 14 - 32


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:



Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~Jarek
Przed kolejką
W Opolu tylko zwycięstwo, plan maksimum, to wygrana minimum dwoma bramkami , by mieć lepsze bezpośrednie bo w bramkach +12 . A to ważna rzecz bo na dziś Wisła dlatego jest wyżej bo ma lepsze bezpośrednie od Łęcznej a Łęczna wygrała w Opolu. 3-0 Kolejna strata punktów spowoduje wypadnięcie poza strefę barazową.

24            -5
~~~jaki
Wisłą
Musimy wygrać w Opolu w perspektywie mamy mecz w Gdyni.Musimy nadrobić dystans di top-2 Tychy i Arka graja ze sobą i ktoś straci punkty na pewno.Trzeba zrobią wszystko by ta pasja z meczu z Widzewem była jutro w Opolu.

27            -5
GrzegorzS
Plusem tego układu kolejki
jest nie wątpliwie dla Wisły fakt, że poza wynikiem Lechii, Motoru I Łęcznęj będziemy znać wyniki pozostałych zespołów z czołówki to może wpływać na obniżenie ciśnienia, ale może wywoływać głównie wśród kibiców nakręcanych przez część dziennikarzy niepotrzebną presję, ze niby niepowodzenie w tym czy kolejnym meczu oznaczać zmniejszenie szans na awans. Nie oznacza. Wisła by zrealizować własne cele musi zdobyć w 13 meczach określoną liczbę punktów. Statystyka tego i poprzednich sezonu wskazuje, że barierą awansu bezpośredniego będzie zdobycie ok. 60/64 punktów. Na tym trzeba się skupić. Na swojej grze by jej jakość mimo wliczonych całokształt błędów jakie popełnia się na boisku Wisła zdobyła 30 punktów w tej rundzie. Z duża doza prawdopodobieństwa da to bezpośredni awans a na pewno udział w barażu. Liga jest bardzo wyrównana i każdy zespół będzie tracił punkty. Ważne jest zwycięstwo w Opolu, ale punkt też będzie cenny. Proponowałbym wszystkim zachować chłodna głowę. Tak się układa ten początek ligi, że za dwie kolejki będziemy mieć za sobą mecze z głównymi rywalami do walki o bezpośredni awans. By go osiągnąć nie wystarczy wygrać jednego czy drugiego meczu z pojedynczym rywalem. Wisła by awansować musi ograć minimum 8 przeciwników i wesprzeć to dwoma remisami co daje niewielki margines na ewentualne porażki. Siły trzeba rozłożyć na cała rundę i ograniczyć do minimum porażki. Remis w trudnym meczu wyjazdowym to tez dobry wynik bo daje ważny punkt zabiera dwa punkty rywalowi do awansu i stabilizuje sytuację w tabeli. Patrząc na układ spotkań w tej kolejce tych remisów może być sporo.

4            -8