Odszukać skuteczność. Dziś gramy z Wartą Poznań

Po wyjątkowym przerywniku, jakim był występ na Stadionie Narodowym w Warszawie i rywalizacji o Superpuchar Polski, piłkarzy krakowskiej Wisły czeka dziś powrót do "szarej, ligowej rzeczywistości". Dziś wieczorem ekipa trenera Mariusza Jopa wybiegnie na murawę stadionu w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie swoje mecze rozgrywa poznańska Warta.
No i będzie to bez wątpienia mecz, którego obraz z góry... znamy. Walczący rozpaczliwie o utrzymanie zespół z Poznania jest w bieżącym roku najgorzej punktującą ekipą w całej pierwszej lidze! Po zimowej przerwie i wznowieniu rozgrywek "Zieloni" zdobyli zaledwie dwa punkty, po bezbramkowych remisach ze Stalą Stalowa Wola oraz ze Zniczem Pruszków. A że swoje ostatnie zwycięstwo odnieśli pod koniec listopada (2-1 z Pogonią Siedlce), więc do meczu z Wisłą przystępują z serią ośmiu kolejnych spotkań bez wygranej! Zresztą - w całym bieżącym sezonie Warta zwyciężyła tylko pięć meczów, choć przypomnieć też niestety wypada, że jedno z tych zwycięstw... odnieśli w Krakowie. Nie zmienia to faktu, że czeka nas kolejna potyczka, w której rywal skupi się przede wszystkim na defensywie, szukając tradycyjnie okazji do kontrataków oraz tego, co mogą dać stałe fragmenty gry.
Wisła jest oczywiście zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale z tej roli musi się jeszcze wywiązać. I to dla wiślaków o tyle trudne, że ostatnio nie grzeszą oni skutecznością. A ten jakże ważny element piłkarskiego rzemiosła będzie nam niezbędny do tego, aby dopisać trzy punkty. Nie możemy sobie bowiem w żadnej mierze pozwolić na jakąkolwiek stratę, bo też znając już wyniki wczorajszych spotkań - po pierwsze tylko na punkt zbliżył się do nas Górnik Łęczna, z kolei patrząc do góry - znów nadarza się szansa, aby zmniejszyć dystans do trzeciej na sobotni poranek Miedzi Legnica. Ten wynosi w tym momencie pięć punktów.
Warto też dodać, że trener Mariusz Jop szukać będzie musiał kolejnego nowego rozwiązania w wyjściowym składzie "Białej Gwiazdy", bo grający w środę w Warszawie na pozycji "dziesięć" Olivier Sukiennicki tym razem zmuszony jest pauzować za żółte kartki. No i to bez wątpienia nasza kolejna strata, bo 21-latek bardzo dobrze przypomniał o sobie na tle Jagiellonii.
Jak natomiast na tle Warty zaprezentuje się "Biała Gwiazda", no i czy po meczu na Narodowym - jak przed rokiem - nie dopadnie nas podobny dołek formy? Oby tak nie było, no i oby też udało się wiślakom odszukać tytułową skuteczność!
Warta Poznań
Wisła Kraków
Stadion w Grodzisku Wielkopolskim.
Sędziuje: Damian Kos (Wejherowo).
Transmisja: TVP 3, TVP Sport OTT.
:
» Wisła zmierzyła się dotychczas w oficjalnych meczach z Wartą 47 razy. 17 spotkań wygrała, 7 zremisowała oraz 23 przegrała. Bilans bramek to 83-93.
» Od poprzedniego oficjalnego meczu obydwu klubów, który odbył się 13 września 2024 roku, upłynęło 204 dni.
» Nasz bilans oficjalnych rywalizacji z Wartą Poznań na przestrzeni ostatnich pięciu lat to: 0-1-4 oraz bramkowy 2-6.
» Poprzednie zwycięstwo Wisły nad Wartą miało miejsce 25 września 2012 roku. Wygraliśmy wtedy na wyjeździe 1-0.
» Ostatnie domowe zwycięstwo Wisły z Wartą to mecz, który odbył się 20 sierpnia 1950 roku. Zwyciężyliśmy w nim 4-0.
» Po raz ostatni remis w meczu obydwu klubów padł 6 grudnia 2021 roku. Spotkanie rozegrane na wyjeździe zakończyło się wynikiem 1-1.
» Poprzednia porażka Wisły z Wartą Poznań miała miejsce 13 września 2024 roku. Przegraliśmy na własnym stadionie 0-1.
» Wyniki ostatnich sześciu meczów Wisły z Wartą Poznań: 0-1 (d), 0-1 (d), 1-1 (w), 0-1 (d), 1-2 (w) oraz 1-0 (w).
» Zawodnicy nieobecni z powodów zdrowotnych:
→ Patryk Gogół
→ Piotr Starzyński
→ Kacper Skrobański
→ Ángel Rodado;
→ Mariusz Kutwa;
» Nieobecny z powodów regulaminowych:
→ Olivier Sukiennicki (kartki);
» Jeśli zagra musi uważać na kartki:
→ James Igbekeme;
» Wiślacki akcent w zespole rywala:
→ piłkarzami Warty są: nasz były obrońca Jakub Bartkowski (w latach 2017-2018 zagrał w naszych barwach w 38 spotkaniach, zdobywając w nich 3 bramki) oraz nasz były napastnik Krzysztof Drzazga (w latach 2016-2020 zaliczył 45 występów i strzelił 6 goli). Zawodnikami Warty są też nasi byli juniorzy - Kacper Przybyłko i Michał Feliks.
» Przewidywana pogoda w porze meczu (wg danych IMGW):
→ pochmurnie;
→ temperatura: 6°
→ opady: 0 mm.
» Mecz można będzie oglądać online na stronie TVP Sport »
Redakcja
Tagi:
Zobacz także:
- « Mariusz Jop przed meczem z Wartą
- « Mecz Odra - Wisła bez udziału kibiców gości
- « Olivier Sukiennicki najlepszym wiślakiem w meczu o Superpuchar Polski
- « Z Wisłą Płock w piątek
- CLJ U-19: Lech Poznań - Wisła Kraków 3-2 »
- CLJ U-17: Wisła Kraków - Escola Varsovia Warszawa 2-2 »
- Betclic 3. liga: Pogoń-Sokół Lubaczów - Wisła II Kraków 2-1 »
- Skład Wisły w meczu z Wartą Poznań »
Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:
- « Podsumowanie 29. kolejki Betclic I Ligi
- « Drużyna na piątkę! Wisła - Pogoń Siedlce 1-0
- « Przewidywana tabela ligowa - pobawcie się nią z nami
- « Mariusz Jop przed meczem z Pogonią Siedlce: - Z każdym trzeba te punkty wyrwać
- « Betclic 3. liga: Star Starachowice - Wisła II Kraków 1-4
- « Mariusz Jop: - Elementy nad którymi pracujemy dają nam punkty