José Riga: - Spodziewamy się trudnego meczu

Trener belgijskiego Standardu Liège, José Riga, w samych superlatywach wypowiadał się o zespole krakowskiej Wisły. - Nieprzypadkowo pokonuje się Fulham - mówił Belg, który przyznał, że spodziewa się w czwartek trudnego meczu.
- Niezależnie od pogody widzę, że boisko jest w lepszym stanie, niż to, na którym graliśmy ostatnio. Nie panujemy nad tym jak będzie to wyglądać, bo śnieg może padać i wpływać na stan boiska - zaczął swoją wypowiedź Riga.
- Wracamy do Ligi Europy po meczach o mistrzostwo Belgii i meczach w Pucharze Belgii i to z przeciwnikiem, którego znamy wyłącznie z video. Mecz o Superpuchar z Legią został bowiem odwołany, a Wisła była w Portugalii, co wiecie państwo lepiej ode mnie. Jest więc to dla nas nieznany rywal. Wisła jako zespół ma dużo zalet, na tym poziomie nie ma bowiem słabych zespołów. Nieprzypadkowo pokonuje się Fulham i nawet jeśli w polskiej lidze Wisła przeżywała trudności, to potem były zwycięstwa, co pokazuje, że się podniosła. Drużyna, która awansowała do tego etapu rozgrywek musi mieć szeroką kadrę i dobrą drużynę. Wisła gra dobrze technicznie i ma duże możliwości ofensywne oraz obronę, w której jednego gracza znamy, bo grał w Belgii. Spodziewamy się trudnego meczu i musimy podejść do niego poważnie - powiedział opiekun Standardu.
Zapytany zaś o to, czy fakt, że dla Wisły będzie to dopiero pierwszy w tym roku występ o stawkę, nie był w stanie jednoznacznie przyznać, czy to dla jego drużyny atut.
- To zawsze jest trudne do stwierdzenia i można o tym powiedzieć dopiero po meczu. My na przykład po naszej przerwie zimowej wypadliśmy dobrze w swoich pierwszych meczach, więc dla nas nie była to przeszkoda. Byliśmy po niej świeżsi - stwierdził belgijski trener.
Na pytanie zaś o satysfakcjonujący go wynik, wyraźnie rozbawiony odparł: - Nie jestem wróżką! Spodziewam się trudnego meczu i nie mamy prognozy rezultatu. Chcemy, aby to był dla nas dobry mecz. W rozgrywkach grupowych straciliśmy jedną bramkę i chcemy to kontynuować. Chcemy grać solidnie, ale przed nami silny rywal, a wynik? Chciałby najlepszy możliwy dla nas.
- Znamy Dudu Bitona, zauważyliśmy jego walory, jako skutecznego egzekutora. Ma dobre uderzenie z obydwu nóg. Jest też oczywiście w pomocy Maor Melikson, a także osobowość kapitana zespołu oraz ważna pozycja bramkarza, który ma duży wpływ na zespół. Doceniamy też Łukasza Gargułę, który potrafi zrobić różnicę. Na video widziałem Wisłę w różnych składach, to oznacza, że ma szeroką kadrę i ostatnio pokazywała się z dobrej strony - tak charakteryzował z kolei najważniejszych graczy Wisły.
- Nie mam problemów z podjęciem decyzji kto zagra. Inaczej nie byłbym trenerem. Mamy wiele spotkań, w tym mam nadzieję jak największą liczbę w Lidze Europy. Mamy też przed sobą play-off w Belgii, więc musimy dobrze zarządzać składem, mając to wszystko na uwadze - zakończył Riga.
Obecny ze szkoleniowcem obrońca Standardu, Réginal Goreux, został z kolei zapytany o to co wie o kibicach Wisły. - Patrzyłem na Youtube na to jak się zachowują i są tak samo fanatyczni, jak kibice Standardu - powiedział zawodnik.
Redakcja
Foto: Krzysztof Porębski.
Tagi:
Zobacz także:
- « Zima trzyma. Pomagamy Wiśle!
- « Zakończono budowę stadionu Wisły
- « Powołanie dla Osmana Cháveza
- « Cezary Wilk: - Postaramy się wykorzystać ich minusy
- Wiślaczki wygrały w Brzegu »
- Bez presji, czyli zagrajcie dla nas! Zapowiedź meczu ze Standardem »
- Mujangi Bia nie zagra przeciwko Wiśle »
- Roszady w składzie ZVVZ USK, kolejna ligowa wygrana »
Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:
- « Podsumowanie 29. kolejki Betclic I Ligi
- « Drużyna na piątkę! Wisła - Pogoń Siedlce 1-0
- « Enis Fazlagić odchodzi z Wisły Kraków
- « Mariusz Jop przed meczem z Pogonią Siedlce: - Z każdym trzeba te punkty wyrwać
- « Betclic 3. liga: Star Starachowice - Wisła II Kraków 1-4
- « Mariusz Jop: - Elementy nad którymi pracujemy dają nam punkty