Czwartek, 12 sierpnia 2021 r.

Adrián Guľa przed meczem ze Stalą: - Wierzę że będziemy mocni

Zapraszamy do zapoznania się z zapisem konferencji prasowej, trenera piłkarzy Wisły Kraków - Adriána Guľi, która odbyła się przed wyjazdowym spotkaniem ligowym Wisły Kraków ze Stalą Mielec.

Pierwsze z pytań dotyczyło obsada środka boiska oraz miejsca na nim dla zastępującego kontuzjowanego Gieorgija Żukowa - Nikoli Kuveljicia, któremu wytknięto błąd przy pierwszej bramce w poprzedniej kolejce dla Rakowa.

- To nie była bramka Nikoli, ale całej drużyny. W życiu piłkarza, ale i w normalnym życiu jest tak, że możesz robić wszystko na maksimum, wszystko na 100%, a jednak możesz popełnić błąd. Ale musi też przyjść druga szansa. Zobaczymy jednak jak będzie jutro, bo też Patryk Plewka jest o jeden tydzień dalej od kontuzji, tak jak i Kuba oraz Savić. Zobaczymy jaką podejmiemy decyzję - stwierdził trener.

Kolejne z pytań dotyczyło mentalności i determinacji drużyny w spotkaniu z Rakowem, która zdaniem dziennikarza była w Wiśle na mniejszym poziomie, niż przeciwnika.

- Czerwona kartka doprowadziła do sytuacji, że jedna drużyna wiedziała, że musi pracować jeszcze mocniej, a nasza miała w głowie, że zrobimy zwycięstwo. Tak może się stać, ale nie może się to stawać. Przeanalizowaliśmy to z drużyną na wideo, omówiliśmy to, bo to nie była nasza dobra reakcja. Ale teraz czeka nas nowy mecz, wierzę że będziemy w nim mocni i że odniesiemy zwycięstwo - uważa Guľa.

Trener został też zapytany o reakcje drużyny oraz sztabu po pierwszej porażce.

- Musimy patrzeć do przodu. Nie można oglądać się za siebie. Dla nas jest ważne, że wszyscy mamy swoją odpowiedzialność i patrzymy przed siebie, bo drużyna jest przygotowana do gry - powiedział trener.

Guľa został także zapytany o to czy rozmawiał z zespołem po meczu przed tygodniem o braku presji na przeciwnika, a także o braku koncentracji, co powodowało wiele niedokładności w grze.

- Trener musi rozmawiać z zawodnikami nie tylko po przegranym meczu. O tym jak się piłkarze czują, o tym co było dobre. Normalne jest, że rozmawiamy - zarówno o tym co optymistyczne, ale też krytycznie. Ważne żeby patrzeć do przodu, do kolejnego meczu, do następnej kolejki spotkań. Musimy budować naszą pewność siebie, ale tą budują treningi i mecze. Ale także musimy być skupieni na pracy, którą każdy wykonuje sam. Musimy wszystko budować krok po kroku. I to nie tylko jeśli chodzi o poszczególnych zawodników, ale o całą drużynę - stwierdził Guľa.

Następne pytanie dotyczyło ewentualnych roszad w składzie - z nastawieniem na obsadę bramki oraz defensywy.

- Mamy różne opcje, mogą więc być zmiany. Mamy jeszcze trening i mamy czas, aby tak to poukładać, żebyśmy byli mocni. Wierzę, że podejmiemy dobre decyzje - zapewnił trener.

Guľa został także zapytany o Felicio Brown Forbesa oraz o jego przygotowanie do sezonu.

- Nie był od początku z drużyną, ale jako profesjonalista pracował indywidualnie. Zagrał dobrze z Napoli i z każdym dniem jest z nim lepiej. Ważne jest żeby mieć wszystkich zawodników przygotowanych zarówno fizycznie, jak i mentalnie - powiedział.

Słowak został także zapytany o Stal Mielec oraz o to, że w ostatnim czasie jest to zespół, który wyjątkowo "leży" wynikowo Wiśle.

- Wierzę, że będziemy kontynuować dobre wyniki ze Stalą, ale nie będzie łatwo, bo w żadnym meczu Ekstraklasy nie jest łatwo. Historia nam nie pomoże, a pomaga nam przygotowanie i to jak będziemy pracować w meczu - stwierdził trener.

Guľa został także zapytany o Dora Hugiego oraz o ewentualną zmianę ustawienia i grę na dwóch napastników.

- Hugi może grać na dwóch pozycjach i pod nieobecność Felo i przy kontuzji Jana - sprawdzaliśmy go w ataku. Jest dla nas alternatywą, tak jak i gra dwoma napastnikami. Musimy to wszystko jednak robić krok po kroku. Pracujemy razem tylko dwa miesiące i nie można w tak krótkim czasie wypracować ośmiu systemów - mówił.

Trener zespołu Wisły został także zapytany o wynik losowania Pucharu Polski, w którym także zagramy w Mielcu.

- Teraz koncentrujemy się na spotkaniu w Ekstraklasie, ale dla nas może to być jeszcze większa motywacja. Jeśli zrobimy tam teraz dobry wynik, to może dać nam to więcej pewności siebie. Wtedy możemy czuć się jeszcze lepiej, gdy zagramy w Pucharze Polskim - uważa szkoleniowiec, a zapytany też o to, czy przy zatrudnianiu w Wiśle włodarze przekazywali mu, żeby i Puchar Polski był ważnymi rozgrywkami dla zespołu, powiedział: - Każdy mecz dla Wisły Kraków jest ważny. Celem każdego meczu dla Wisły to osiągnąć zwycięstwo - zakończył.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:



Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


22    Komentarze:

~~~KRAK
DUŻO NIE POWIEDZIAŁ...
Opanował świetnie sztukę odpowiadania tak aby nic nie powiedzieć.. po odpowiedzi na pytanie wiemy tyle co przed.

44            -53
macio1906
Oby tym
razem było lepiej z grą niż tydzień temu Trenerze mam nadzieję że parę żołnierskich poszło po ostatnim meczu bo dawno nie wracałem tak wkur........ jak po ostatnim meczu powodzenia i żeby 3 pkt wróciły z drużyną do Krakowa.

58            -4
GrzegorzS
No zapowiada się ciekawy mecz, szkoda, że bez naszych kibiców
Oba zespoły znają się bardzo dobrze, bo ostatnio często graja tak w lidze jak i w sparingach więc nie powinno być wiele zaskoczeń, oby dopisała koncentracja i nie było zlekceważenia rywala bo nam ze Stala przeważnie gra się dobrze a to może uśpić czujność zawodników a jak pokazał ostatni mecz w roli faworyta nie gramy dobrze, gdy musimy się spręzyć to wygląda to dużo lepiej niż gdy drużyna czuje się Panem sytuacji. Patrzą po możliwościach zawodników i formacji i całościowym obrazie gry obu drużyn Wisła jest mocnym faworytem mimo spotkania wyjazdowego i oby to jutro potwierdziła gra i wynikiem.

33            -15
~~~Zatroskan y kibic
Walka o..... utrzymanie
,,Wierze, ze będziemy mocni" - rzecze nasz treneiro. A ja wierze, ze ten ,, szaleńczy wyścig", jaki w tym sezonie szykuje się nam i Cracovii, o to kto napewno SPADNIE, jednak .... Przegramy i jakimś psim swedem utrzymamy się w tej żałosnej Ekstraklasie. Trener może opowiadać różne ,, bajki", może snuć dalekosiężne plany. Jednak rzeczywistość jest brutalna : ,, usuniesz podczas walki - giniesz". A właśnie nasz treneiro ,,usnął" w walce z Rakowem. Nie dość, ze zmiany nietrafione to jeszcze za późno. Jeszcze z 2-3 mecze tak ,, zaspane" i zacznę się zastanawiać, czy nie ma pan brata bliźniaka - i ze to ,, brat bliźniak" miał fajne wyniki na Słowacji a nie pan.

16            -89
~~~Onomatope jus
rezultat - moja reakcja
porażka lub remis - ścieram cudzą ślinę z twarzy, wygrana - słyszę przeprosiny za Raków, wygrana trzema golami i więcej - automatycznie przyjmuję przeprosiny za Raków, 0:6 - boję się powtórki z historii. Powodzenia i otwartej głowy, Trenerze!

11            -25
~~~Cerber
Ważne by po frajersku przegranym meczu zagłaskać zawodników
Ponadto od startu ligi minęło 3 tygodnie, ile jeszcze Forbes będzie "dochodził do siebie"? Co to za amatorka? I ten potok gładkich słówek, nic mi to nie mówi panie trenerze.

19            -33
~~~kibic62
mecz
jutro 13 i piątek,dla kogo będzie szczęśliwy? jazda..jazda

28            -3
~~~Kibic 20
Forbes
Forbes wrócił do drużyny przed meczem w Napoli, tzn. przed 8 dniami. Sezon jeszcze się dobrze nie zaczął, a już krytykujecie trenera, jego wypowiedzi. A może by tak dać mu spokojnie popracować, bez zbędnych, naszych komentarzy.

55            -12
~~~Grzech ST
Wiara
Ludzie trochę WIARY!! Co WY byście chcieli po: "dwóch miesiącach wspólnej pracy". Schematy, zgranie, automatyzmy - przyjdą. Żebyście tylko wcześniej trenera nie zwolnili. Pozdro dla WIŚLACKIEJ SPOŁECZNOŚCI!

46            -7
~~~Dan
Jutrzejszy wynik to
Remis.

13            -28
Piotrek Dopingujący
1906% poparcia dla trenera
Nie wiem skąd ta krytyka, dopiero 3 mecze za nami i nieco ponad 2 miechy pracy trenera, a trzeba pamiętać że kadra się kształtowała cały czas. Z resztą nadal się kształtuje. Trener mówi wyważenie, sporo o taktyce i o tym jak mamy grać, jeżeli nie dziś to jutro. Dlatego nie rozumiem frustracji. Przecie

32            -8
~~~Phil
Panie Gul'a
Może z Mehremicza zrobić prawego obrońcę

5            -15
sk04
Nikt nie zwalnia Trenera!
Nikt z Kibiców nie zwalnia Trenera! Za kompromitację w meczu z Rakowem należała się wszystkim ostra krytyka, począwszy od piłkarzy skończywszy na Trenerze! W słabym meczu z Niecieczą Kibice z wyrozumiałością przyjęli wynik, ale pomimo, że to początek ligi należy oczekiwać od Wisełki w każdym meczu pełnego zaangażowania, czego zabrakło właśnie w meczu z Rakowem! Obawy przed meczem ze Stalą są w pełni uzasadnione, ponieważ w ostatnich dwóch meczach Wisełka wypada coraz gorzej! Z meczu na mecz. Chciałbym zdecydowanej poprawy gry Wisełki oraz zwycięstwa. W końcu gramy tylko za Stalą!

22            -6
~~~szczebele k
Rzeźbienie, rzeźbienie...
Problem Wisły to brak stabilizacji , wiecie ilu zawodników zostało z okresu późnego Stolara? Odpowiem sześciu licząc Buchala... A to było zaledwie dwa lata temu nie dość, że w tym czasie było trzech trenerów to jeszcze młócka w kadrze... Nowi piłkarze, nowy trener , a wszyscy oczekują gry Rakowa gdzie trener jest od lat. Braku walki i odpuszczania tolerować nie można, ale automatyzmu nie stworzy się po pięciu meczach w podobnym ustawieniu personalnym. Gdyby zagrali z Rakowem jak z Zagłębiem to pewnie byłyby punkty.

22            -4
~~~Diogenes2 2
Gula uczy podstaw
Primo to ma w polowie nowy sklad, gdzie zawodnicy sie nie znaja na pamiec, nie rozumieja i to jest minus, ze wchodzil na plac (prze)budowy. Dopoki nie bedzie w Wisle jakiejkolwiek stabilnosci to kazdy kolejny trener bedzie wchodzil w podobna sytuacje. Poki co Gula uczy ich podstaw czyli rozgrywania pilki i trzymania inicjatywy.

15            -6
~~~WNH
Piłkarze
Prawda jest taka że dobry piłkarz zawsze się obroni swoją grą czy to ze schematami czy też bez nich.Piłka nożna to prosta gra jak wkładasz ambicję i umiejętności to wyniki same przyjdą.Inaczej jest u nas,bo nie ma ani jednego ani drugiego więc zaczęto dyskusje nad czasem i schematami .Ta drużyna pewnego poziomu nie przejdzie bo nie ma w niej cech wolincjonalnych,jest bezpłuciowa,słaba mentalnie i fizycznie,nie ma liderów.Ja osobiście w tę drużynę nie wieżę.Wszystko wyżej niż 16 miejsce biorę w ciemno z wielką radością

15            -20
kibic z daleka
Dzisiaj się okaże...
...czy zawodnicy i trener Gul'a potrafią wyciągać wnioski ze swoich słabszych występów i poprawić swoje błędy. Mecz z Rakowem wyglądał jak za późnego Skowronka: pierwsi strzelamy, niby mamy piłkę, a strzela i wygrywa przeciwnik. Tyle, że u trenera Skowronka to była długotrwała tendencja i drużyna nie umiała się z tego trendu wyrwać. Mam nadzieje, ze taki występ jak z Rakowem to był tylko wypadek przy pracy, które rzeczywiście można zrzucić na karb braku zgrania i nieznajomości ligi/zawodników przez trenera.

3            -1
jumbo75
??
a ja..... nie wierzę! Nie jesteśmy mocni. Myślę, że mocny to był Raków tydzień temu, za mocny na obecną Wisłę. Nasze miejsce na dzisiaj to połówka tabeli, każda wygrana z Rakowem, Śląskiem, legią, Pogonią, Lechem, czy nawet Wartą, to będzie duża niespodzianka. Potrafimy jeden mecz zagrać b. dobrze a trzy słabo. Brak regularności. Niestety, znowu wyglądamy słabo fizycznie, ale wydaje mi się, że po prostu taki mamy materiał ludzki do dyspozycji. Powodzenia Wisło!

6            -6
~~~Stara dyszka
Głupoty
Gadacie głupoty za Telefoniki i nawet późnej Telefoniki zawodnicy krótko grali ze sobą i mieli lepsze zgranie niż teraz, celnie podawali, strzelali, po prostu byli lepsi technicznie , a ja obozie treningach się ogrywali , teraz jest inaczej, wydaje mi się na przykładzie Wisły że cała ekstraklasa piłkarsko się cofnęła do tyłu...

9            -3
~~~Prezes
O F E N S Y W A
Dzisiaj tylko OFENSYWA. Dla mnie to może być jazda bez głowy, ale walka, ambicja, upór i zaangażowanie. I tylko zwycięstwo. A jak nie to panom piłkarzom - już dziękujemy. To nie szkółka niedzielna, że liczą sie piękne kokardy !!

8            -5
~~~Na wakacjach
A ja ..
A ja wierzę że się nie uda :) bo to nie ma prawa się udać !!

4            -7
~~~Krzeszowi c na gorce
Trener
Pakuj się Gula.

4            -1