Wtorek, 25 stycznia 2022 r.

Bezbramkowy remis z Azerami

W swoim ostatnim meczu towarzyskim, w trakcie zimowego zgrupowania w Turcji, piłkarze krakowskiej Wisły zmierzyli się z najlepszą aktualnie drużyną Azerbejdżanu, którą jest Qarabağ Ağdam. Grano nietypowo, bo trzy razy po 45 minut, ale pomimo tak długiej rywalizacji goli nie oglądaliśmy. Najlepszą okazję - aby tak nie było - zmarnował Jan Kliment, którego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz.

Wiślacy nieźle rozpoczęli spotkanie z przygotowującym się do występów w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy zespołem Qarabağu i już w 2. minucie po dobrym dograniu Dawida Szota swoją okazję miał grający po raz pierwszy w naszych barwach i pozyskany z MŠK Žilina - Enis Fazlagić. Macedończyk uderzył jednak nieznacznie obok słupka. I choć w kolejnych minutach mecz był bardzo wyrównany, to lepsze sytuacje stwarzali sobie nasi rywale. Bez zarzutu w naszej bramce spisywał się jednak Mikołaj Biegański, który w 6. minucie sparował na rzut rożny strzał pod poprzeczkę Abdellaha Zoubira. Na pewno młodego golkipera pochwalić też należy za obronę z 26. minuty, gdy wybronił uderzenie Filipa Ozobicia. W 33. minucie świetnie spisał się z kolei Joseph Colley, który aż dwukrotnie blokował uderzenia rywali. Na pierwszą przerwę w tym meczu to jednak Wisła mogła zejść z prowadzeniem, ale dobrze strzał Klimenta sparował Luka Gugeszaszwili.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli wiślacy, którzy mieli okazję już w 48. minucie, ale Fazlagić został zablokowany. Po chwili "Biała Gwiazda" stworzyła sobie doskonałą okazję do otwarcia wyniku, bo prowadzący ten mecz polski sędzia Wojciech Myć wskazał na "jedenastkę" po faulu na Stefanie Saviciu. Do "wapna" podszedł Kliment i choć uderzył w lewy róg bramki, to świetnie spisał się Emil Balayev, który nie tylko odbił strzał napastnika Wisły, ale i dobitkę Michala Škvarki. "Jedenastka" mocno podrażniła piłkarzy z Azerbejdżanu, którzy ruszyli do ataków, ale znów dobrze spisał się Biegański, który w 57. minucie odbił groźne uderzenie zza pola karnego İsmayıla İbrahimliego. Zanim minęła 90 minuta kapitalną okazję miał jeszcze w 79. minucie Leandro Andrade, ale fatalnie przestrzelił. Z kolei w 83. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Savicia - głową dobrze uderzył Konrad Gruszkowski, tyle że stojący na linii bramkowej Richard - zdołał piłkę wybić.

Jako że obydwa zespoły umówiły się na dodatkową połowę - można było żartować, że powinny grać do... pierwszej bramki, ale ta nie chciała "wpaść". W 96. minucie na słupek piłkę sparował Paweł Kieszek, z kolei w 113. słupek po drugiej stronie boiska obił Dor Hugi. Swoje okazje mieli też jeszcze w 120. minucie Andrade, który znów spudłował, a także minutę później - po świetnym podaniu od Hugiego - Momo Cissé. Nasz nowy skrzydłowy w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił jednak w jego nogi i mecz zakończył się bezbramkowo.

Dodajmy, że podobnie jak w poprzednich spotkaniach towarzyskich tej zimy trener Adrián Guľa dał okazję na grę przedstawicielowi wiślackiej młodzieży. Ponad 20 minut na murawie przebywał bowiem Dorian Gądek.


Wtorek, 25.01.2022 r. 14:45:

0 Qarabağ Ağdam

0 Wisła Kraków

Qarabağ Ağdam:
Luka Gugeszaszwili
(46. Emil Balayev)
(91. Amin Ramazanov)
Marko Vešović
(71. Abbas Hüseynov)
Maksim Medvedev
(71. Bəhlul Mustafazadə)
Kevin Medina
(71. Rahil Məmmədov)
Toral Bayramov
(71. Elvin Cəfərquliyev)
Kady
(91. Rustam Achmedzade)
Qara Qarayev
(91. Nihad Quliyev)
(123. Bədavi Hüseynov)
İsmayıl İbrahimli
(91. Richard)
Filip Ozobić
(91. Leandro Andrade)
Abdellah Zoubir
(91. Ramil Şeydayev)
Ibrahima Wadji
(91. Musa Qurbanlı)
Wisła Kraków:
Mikołaj Biegański
(91. Paweł Kieszek)
Dawid Szot
(76. Konrad Gruszkowski)
Joseph Colley
(91. Serafin Szota)
Maciej Sadlok
(76. Michal Frydrych)
Matěj Hanousek
(76. Sebastian Ring)
Piotr Starzyński
(63. Mateusz Młyński)
(114. Dorian Gądek)
Patryk Plewka
(91. Gieorgij Żukow)
Enis Fazlagić
(91. Dor Hugi)
Michal Škvarka
(76. Nikola Kuveljić)
Stefan Savić
(91. Momo Cissé)
Jan Kliment
(76. Felicio Brown Forbes)
Spotkanie towarzyskie.
Gloria Sports Arena, Belek, Turcja.
Sędzia: Wojciech Myć (do 90. minuty).
Mecz trwał 3x45 minut.
Pogoda: 6°.

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:



Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


66    Komentarze:

~~~stint
hmm
Jedno co wiemy po obozie w Turcji że nadal wygląda to daleko od tego jak powinno. Szkoda że nie pokazał się Fernandez (ale chyba jest przeziębiony). Na plus można zaliczyć na pewno Colleya również Hugi widać że może przejąć rolę lidera. Fazlagić jak na pierwszy mecz też dość pozytywnie co nie oznacza że d.. urywa. Biegański bezapelacyjnie numer 1 podczas sparingów to dobitnie udowodnił. Przyzwoicie młodzież czyli Szot i Szota Gruszkowski no i Plewka jakby też lepiej. Na minus na pewno Kliment. Forbes jest też daleki od ideału ale i tak uważam że jest lepszy od Klimenta. Martwi Młyński. Co do Cisse to chyba melodia przyszłości... A takie ogólne wrażenie że Wisła jest o krok wolniejsza albo jak kto woli rywal jakby o włos szybszy w odbiorze przyjęciu doskoku itd

96            -18
~~~Jarek
Po meczu
Przyzwoity mecz , zasłużony remis bo obydwie ekipy stworzyły niemal po równo sytuacji strzeleckich .

67            -24
~~~Robert
Sparing
Najlepsza 3 połówka a z zawodników Colley,Zukow,Hugi,Fazlag ic

75            -8
~~~spenci86
Klimetowi już dziękujemy...
takiego "asa" w napadzie nie mieliśmy już dawno, Forbsowi może buty czyścić!

88            -20
~~~Aleosocho zi
Bezzębni
Przy takie formie naszych napastników, Raków może śmiało zagrać z nami bez stoperów. Ale jeśli będzie karny, to nawet bez bramkarza

110            -14
~~~as
sparing
Do 90m min to chyba ćwiczyli gre obronną,Colley duży plus Cisse nie przekonuje ostatnie 45 min dobre ale jednak zastanawia mnie kto będzie strzelał bramki?

77            -6
~~~Mark
Klient i Forbes
Tak beznadziejnych napastników w Wiśle dawno nie było sprzedać lub wypożyczyc tych ,""asów,"'

110            -11
~~~Juzef
Może jakby grali 5X45 minut
To nasze asy z ataku strzeliłyby cokolwiek?

81            -24
~~~nołnejm
135 minut wbijania obrońców na minę
Kto zakazał bramkarzowi wybić piłkę dalej niż pole karne?! Przecież za każdym razem wyglądało rozegrania tak groźnie, że to cud że nic nie wpadło. Taktyka dramatyczna. O ile w ofensywie jakieś schematy zaistniały, to współpraca obrońców i pomocników to nadal dramat. Wygląda to tak: bramkarz z piątki do stopera, stoper naciskany do naciskanego stopa i strata lub podanie do bramkarza, potem stopera i laga po czym strata i odzyskiwanie na połowie boiska. To nie można od razu walnąć tej piłki spod bramki na środek i tam walczyć? Pan wielki napastnik Kliment i karny... No cóż, napastników mamy świetnych. Wcześniej Forbes, teraz Kliment. Na plus Colley (tyle razy nabijany na minę, ale sobie poradził), Fazlagić, Savić (jedyny który potrafi zagrać dobre prostopadłe podanie), Frydrych (najpewniejszy stoper). Na minus: trener Gula, Sadlok i jego mega wykopy, Plewka (cień samego siebie), Skvarka (machający łapami, że Savić podał nie jemu tylko lepiej ustawionemu Starzyńskiemu). Reszta to piłkarze przechodzący mecz bezobjawowo. Wynik z 0-0 z dużo lepszym przeciwnikiem to sukces. Niestety, na obecną kadrę z tym szkoleniowcem remis z Karabachem to sukces. A jak było za Henia Kasperczaka? Tak wiem, że inne czasy, realia... Ale to po prostu smutne jak Wisła się stoczyła.

66            -41
~~~Jarek
Rozszerzenie
Sparing zamknął usta krytykom. Dobry mecz lepsze 0-0 niż 3-3! Notoryczny uczestnik faz grupowych europejskich pucharów, w tej edycji tylko jedna porażka w Basel i pewny awans po za wyszkoleniem technicznym niczego nie pokazał z dobrze ustawionym przeciwnkiem. Kliment sporo osamotniony pracował , oczywiście nie wykorzystał karnego ale bardziej Skvarka powinien to dobić. Hugi w słupek a Cisse sam na sam. Dobre dwa rogi wykonane. Skład był ewidentnie defensywnie ustawiony a przypominam Karabach w Warszawie to była deklasacja a w ubiegły piątek ze Śląskiem mieli setek na pół tuzina goli i setkę sam na w 90 minucie a w starciu dobrze ustawionym przeciwnikiem nie wiele ich atutów zostało uwypuklonych. Jest rywalizacja i to najważniejsze. Trzeba czekać na bramkostrzelny duet Zdenek Fernandez. Nowi. Najlepszy Colley uratował dwukrotnie w 33 minucie , potrafi wyprowadzić piłkę. Z kolei Fazlagic dwie straty ale nie boi się wyprowadzić piłkę. Cisse się starał nie gra samolubnie. Ring będzie rezerwowym tak jak pisałem po Baniku. Trzeba pochwalić Kieszka.

54            -37
jumbo75
mecz
Na tle Karabachu wyglądamy jak 3 ligowiec. Naszym piłkarzom brakuje podstaw. Nie potrafią przyjąć piłki, podać na 2 metry, zagrać celnie z klepy. Niestety Starzyński cofnął się w rozwoju, wkład do koszulki z nr 9 to jakiś parodysta, facet z wąsem w rajtuzach nie wiele lepiej. Pisałem wcześniej, że Cisse to poziom juniora. Myliłem się. To poziom trampkarza. Jak ktoś myślał, że zastąpi Yawa to, albo jest ślepy albo niewiarygodnie naiwny. Hanouska trzeba koniecznie wysłać przed sezonem do okulisty, czasami mam wrażenie, że ma z minus 5 na każdym oku. Może by się sprawdził w Wielkiej Pardubickiej. Na Młyńskiego i Forbsa szkoda strzępić języka. Na plus Coley, oraz ten nowy pomocnik.

45            -87
~~~Ona
Brak napastnika
Może zamiast 7 zawodników trzeba było ściągnąć 1 ale naprawdę porządnego napastnika.Nie strzelasz nie wygrywasz taką prawda.Cisse raczej Yaw nie zastapi.Coley ok i Fuzagalic też.Hugi też bardzo dobrze.Fatlanie Mynek

77            -14
~~~Nick
Powiem tak
Oglądałem wprawdzie 2 tercję, która wg mnie wyglądała niezbyt zachęcająco. My bronimy 16-stki jak Częstochowy, a Karabach na luzie rozgrywa pozycyjny. Potem szybka kontra , która kończy się tuż za kołem środkowym i powrót do "Częstochowy". Ktoś powie że taka taktyka, ale wg mnie mamy takie deficyty techniczne w stosunku do takiego przeciwnika, że przy jakimkolwiek pressingu gubimy się jak dzieci. A po drugie, lekkość z jaką grał Karabach, totalnie bez spiny pozwala zaryzykować twierdzenie że gdyby tylko pocisneli to wyszło by jak z Legła w pucharach. Podkreślam, że to mój obraz drugiej części gry.

38            -19
~~~Bursztyne k
Po co robić 11 zmian w ostatnim sparingu?
Każdy normalny trener w ostatnim meczu sparingowym wystawia pierwszą jedenastkę żeby zgrać zawodników. A ten szarlatan mieszał składem jak poparzony... Amator.

36            -70
~~~Lenon
Mam wrażenie że sama gra
Z meczu na mecz jest słabsza

36            -56
~~~ino Wisla
nie ma ofensywy
10tki i napastnika skutecznego. jesli fernandes nie da jakosci to lichoo

52            -11
venom
Kto u nas wybiera napastnikow?
Zastanawiam sie jakie kryteria trzeba spelnic zeby zagrac w ataku Wisły? Napewno nie jest to skutecznosc. Od paru lat sciagamy silnych wysokich NIE POTRAFIACYCH grac w pilke dryblasow i dziwymy sie ze to nie dziala. Byl Tupta, Bequiraj, Medved teraz Kliment i 33 letni Ondrasek. Kto ma strzelac te bramki? Ostanim solidnych byl Turgeman. Wczesniej Brozek, Biton, Carlitos itd. Golym okiem widac ze nam potrzeba zwinnego sprytnego napastnika a nie goscia do mma w polu karnym. A tu prosze 33 letni zdenek ktory juz 4 lata temu nie zachwycal. Ciagle ten sam schemat. Czym kierowali sie nasi sciagajac Klimenta? Facet w wieku 28 lat, w calej karierze NIGDY nie zdobyl wiecej niz 10 goli w sezonie. A przeciez nie gral w Serie A czy Premier League. Zreszta te 10 goli to wyjatek, w innuch sezonach nawet sie nie zblizyl do tego wyniku. Dlatego pytam: CZYM kierowali sie nasi sciagajac do nas takiego "pilkarza"? Przeciez On, Zdenek i FBF razem to pol prawdziwego napastnika. Pytam sie bo nie rozumiem.

83            -15
~~~ino Wisla
Colley to TOP WZMOCNIENIE , oby fernandes tez,,,,, Fazlegic moze da rade mozeee
....

48            -11
~~~Jan Kowalski
3x
Wynik znakomity, jak na rywala.

41            -13
~~~Mariusz
Plusy i minusy
Na minus - Plewka, Savic, Skvarka, Szot - dwóch pierwszych Panów to poziom 2 ligi Na plus - Colley, Fazlagić, Starzyński

23            -67
~~~tom88
przyjęcie
o czym my mówimy, jak panom piłkarzom piłka przy przyjęciu odskakuje na półtora metra - zawsze. Z tego są 2-3 sekundy opóźnienia i to załatwia sprawę. W obronie schematy to tragedia. Naprawdę lepiej już wybić na (daleki) aut niż podawać do kolegi z tyłu bo z każdej takiej akcji jest zagrożenie

53            -19
~~~Diogenes2 2
@jarek
Komu i co zamknal ten remis?:)) Pamietaj, ze po koszmarnym okresie wrzesien - grudzien czyli 4 miechy mulu to Gula musi udowadniac, ze jest cos wart. Niestety dzisiejsze 0-0 niczego nie zamyka. Zamknie Rakow i kolejne mecz e. Jak wygramy.

50            -12
~~~Wislacka 5
najlepsi nowi
Z tego co piszecie najlepsi Ci którzy wcześniej z Gulą nie mieli do czynienia, poza Biegańskim nie ma zawodnika, który by się u tego trenera rozwinął i to jest problem. To także uwaga do tych co uważają że problem rozwiązałby transfer ponadprzeciętnego napastnika...jak widać po formie obecnych zawodników po paru miesiącach pracy z Gulą, nie rozwiązałby

57            -29
~~~tabaluga
cieżki mecz
patrzyłem jednym okiem, z tego co widzę to ten Fuzlagic piłkę umie przyjąć, podać też. Colley gra super, zasłaniał błędy Sadloka. W tej drużynie przyjąć i podać piłkę oprócz Fuzlagicia umie jeszcze Savić i Hugi jednak sądzę, że trener będzie stawiał na cały zaprzęg Czechów a na skrzydła da Młyńskiego i Starzyńskiego, którzy nic nie pokazują. Fajnie, że Biegański notuje duży progres, ale to zasługa trenera bramkarzy, wyciągnął Lisa, wyciąga Biegańskiego. Szkoda tylko, że nie mamy takiego trenera napastników to może by coś z tego było.

60            -19
~~~El czapo
Ofensywa
Problem z napastnikami w barwach Wisły jest odkąd odszedł z niej Carlitos, to był ostatni taki typowy napastnik z krwi i kości. W sensie, każdy z nas miał ten luz przed meczem, bo wiedział, że wyjdzie Carlitos i coś ukłuje. I tego brakuje w Wiśle od kilku lat. Takiego komfortu psychicznego. Wszyscy kolejni po Carlitosie, to już nie było to samo. A przed Carlitosem - Wisła nie miała problemu z napastnikami (licząc od 1997 roku, gdy TF przejęło klub). Dopiero w ostatnich latach nastała jakaś stypa.. czarna dziura.. nietrafione transfery na pozycję napastnika.

64            -10
~~~Yoshi
lepiej siedźcie w norze
Jak czytam komentarze znaffców, którzy pisza by w sparingu bramkarz wybijał piłkę jak najdalej od bramki zamiast rozgrywać z obrońcami to nie wiem czy się śmiać czy jednak płakać nad głupotą sporej części kibiców. Kiedy mają ryzykować jak nie w sparingu z takim rywalem? Coś nie wyszło w sparingu, więc jest materiał do analizy, pokazania co robić lepiej, a czego nie robić.

74            -16
~~~Kibic20
Po sparingu
Co cieszy, to zero z tyłu,bo to u nas rzadkość. Mam nadzieję, jak wszyscy wyzdrowieją to będzie lepiej, będą zdobyte bramki.

42            -11
~~~Mawashi
Sparing
Cos tam drgnelo, pare zagrań z pierwszej piłki było. Największym niewypałem jest Cisse. Zgadzam się, ze to poziom trampkarza. Zero wygranych pojedynków oraz same straty.. Tragedia... Reszta transferów wyglada ok. Mam nadzieje, ze ten nowy napastnik coś potrafi, bo nasi starzy trzymają poziom z jesieni..

47            -12
~~~Jacek
Komentarz meczowy
Pozytywy są.Dobra gra obronną całego zespołu.Asekuracja,gra blisko siebie,odpowiedzialność przy wyprowadzeniu piłki z pod własnej bramki. Natomiast nie istnieją skrzydła.Nie mamy szybkich skrzydłowych którzy potrafiliby dojść do podania i zacentrować w pełnym biegu. Brak gry kombinacyjnej pod bramką przeciwnika. Personalia: Świetny Biegański,przyzwoicie Colley,Kuveljic,Hugo i Fazlagic. Poniżej oczekiwań Kliment,Forbes, Co do pozostałych nowych,to bardzo słabi :Ring i Cisse. W sumie nie ma tragedii.Mam nadzieję że do momentu kiedy nie zapewnimy sobie utrzymania nie będziemy próbowali grać na wariata i parodiować grę piękna dla oka,tylko zaczniemy gryżc trawę,walczyć do upadłego o każdą piłkę,grać mądrze i wsposób wyrafinowany.

47            -17
~~~Ania
Opinia
Biegański, Cisse i Colley na duży plus. Jan Kliment na sprzedaż, bo korzyści z niego żadnych jak gra. ;)

23            -26
~~~stint
JK
Jan Kliment zachowuje się na boisku jak dziecko zamyka oczy i myśli że go nie widzą. A trener Gula przeciwnie im gorzeh gra tym dłużej wystawia go na boisko a raczej na pośmiewisko

44            -11
~~~Zatroskan y kibic
~~~tabalunga
Kolego napisałeś prawde,ze bardzo dużo w rozwoju Lisa i Bieganskiego zrobil trener bramkarzy. Przy tym dodałeś, ze potrzebujemy takiego trenera do naszych napastników. Odrazu przypomniał mi się pewien żart: nawet najlepszy treser nie nauczy słonia tańczyć w balecie. Wiec żaden trener z drewniaka Klimenta i ociężałego Forbesa nie zrobi ( nawet słabych) napastników. Znasz pewnie to powiedzenie z wojska : nie da rady otworzyć w tyłku parasola, wywrócić na druga stronę metalowy hełm by wytrzepać go w środku i.... Dodam od siebie .... jest niemożliwe zrobić z Klimenta i Forbesa napastnikami. To samo dodałbym, ze nie da rady zrobić z Guli trenera fachowca. Są tematy, których po prostu nie da się przeskoczyć. Z ręka na sercu : jak uważasz- ze Skvarki zrobisz dobrego grajka? Z Sadloka zrobisz gwiazdę na środku obrony? Tak samo i z Guli nie zrobisz nic ponadto słabego wyrobnika. Ot, taki drugi ,, Franio Smuda vel Dyzma". Nic nam nie da zaklinanie rzeczywistości, obrażanie się niektórych fanatyków ,, talentu tego gościa". Nadal podtrzymuje zakład o butelkę fajnego trunku z pewnym kolega Wislakiem : wierze, ze święta Wielkanocne będziemy obchodzić w Wiśle już bez tego nieudacznika. Ciagle się zastanawiam : kto z Zarządu uległ sugestiom tego gościa i dał długoletnie kontrakty takim drewnianym gościom jak Skvarka i Kliment. KTO i DLACZEGO ?

34            -42
~~~Ezio
Do zarządu
Rozumiem że w klubie takim jak Wisła Kraków istnieje stanowisko które odpowiada za tzw. badanie zadowolenia kibiców , między innymi taki pan lub pani przegląda profil Wisły na różnych stronach i informuje zarząd o tym jak to wygląda . Otóż drogi panie droga pani " wypier...dolcie tego drewniaka klimenta i Forbesa czy jak on tam ma" obecny poziom zadowolenia w skali od 0 do 10 wynosi 4 . Bo ku..wa mać żal wydawać kasy na bilety , na mecze , na wyjazdy żeby oglądać takich paralityków . Co do ogrywania młodzieży ( mamy jaką mamy ) to ocena wynosi 8,5 . Transfery 8 .

29            -23
~~~Jarek
Cisse
Łatwo jest oceniać Momo Cisse. Facet na dorobku nie grał nawet w rezerwach VFB bo nie paszportu UE a w regionalnych ligach w Niemczech taki nie może grać. Będzie wchodził z ławki , da zmianę raz lepiej , raz gorzej ale uczy się futbolu. Także oceny Momo są za surowe, Jego aklimatyzacja i umiejętności nie ma co oceniać , ma być dodatkiem i zbierać doświadczenie i grał więcej niż poprawnie , przynajmniej nie gra samolubnie jak Yaw a setkę zmarnował koncertowo co obniża mu notę ale grunt , że do tej setki dochodzi.

36            -14
~~~Tom123123
Napastnicy
Martwi postawa "napastnikow" dwa sparingi , dwa karne i bilans napastnik- bramkarz 0:2 . Nic z akcji ale nawet karnego? Mam nadzieję, że w lidze do karnego podejdzie Frydrych. Bardzo liczę na Hiszpana bo z przodu dramat!

33            -11
~~~KRAK
Brak napastników
Niestety ciągle nie ściągnęliśmy zawodnika najbardziej potrzebnego czyli skutecznego napastnika i to aż razi. Odrębną sprawą jest seryjne już marnowanie karnych...I to już kamyczek do ogródka trenera Guli.Jak to możliwe żeby nie wybrać 2-3 zawodników do strzelania karnych i ćwiczyć to z nimi w treningu indywidualnym? Przecież to można wyćwiczyć...

35            -10
~~~Mateusz. M.
Dziwi mnie jedna rzecz
Wszyscy najeżdżają na trenera Gule, że żaden z niego fachowiec, nic nie potrafi itd. Po pierwsze, to nie był anonimowy trener tylko uznana marka trenerska w tej części Europy z bogatym CV i osiągnięciami. Po drugie, media polskie jak i zagraniczne dziwiły się, że Wiśle udało się namówić tak dobrego trenera do współpracy, zwłaszcza, że Wisła od kilku lat jest upadłym projektem czolgajacym się po dnie tabeli. Po trzecie, to co osiągnął nie było przypadkowe i w pełni zasłużone. Więc co jest nie tak, że u nas nie działa? Według mnie obecnie trenerowi trzeba zaufać i dać czas. Niestety, musimy robić rotację w składzie aby dobrać w końcu odpowiedni trzon i rozwijać go. Potrzeba na to czasu niestety. Obyśmy spokojnie się utrzymała i może w końcu w kolejnym sezonie to wypali.

64            -19
~~~nołnejm
@Yoshi - w odpowiedzi
Czuję się wywołany do odpowiedzi. Tak, cały mecz rozgrywanie od bramkarza podaniem do stopera 5 metrów od niego to nie jest pomysł na naukę gry. Jeśli tak będziemy rozgrywać i ryzykować to szykujmy się na pierwszą ligę. Znaffco.

28            -37
~~~ZeN
Wisła
Napastnicy w tym klubie to nie zły kabaret, nie mogę się doczekać kogo jeszcze sprowadzą

27            -16
~~~Wqrwiony
konferencja pomeczowa
Minelo juz kilka godz po tej kopaninie ,jaka zaserwowal nam Szarlatan Gula i nadal nie widac ani nie slychac ...konferencji pomeczowej tego pana,udajacego trenera. Nie bede ocenial poziomu tej kopaniny-od tego na tym forum sa odpowiedni ludzie,ktorzy nawet po 0:5 potrafili piac z zachwytu nad talentem tego goscia.Ja chce tylko tak skromnie przypomniec "sukces tego amatora" na tle slynnego zartu z przelomu lat 60/70,jakim nasmiewal sie Narod z tow Gomulki. Postaram sie parafrazowac ten zart,ktory ,jak ulal pasuje do propagandysty Adriana. A wiec : w ubieglej rundzie mielismy ciezki czas,stanelismy na skraju przepasci.Ale...w tym roku pracujemy z nowym ,wysmienitym planem i przyrzekam Wam Wislacy,ze zrobimy wielki krok naprzod.....w przepasc. Czego poraz pierwszy amatorze ci nie zycze. A teraz czas dla fanatykow talentu tego pana: za godzine sprawdze,jak wyglada"punktacja w Waszym wydaniu",pod tym postem.Licze,ze licznie zapunktujecie.Pozdrawiam

21            -69
~~~fabio
Sorry
Ale ja tego nie widzę.

19            -7
~~~Misioł
czytam te Wasze komentarze i nie wierzę
albo po trzech połówkach mi się obraz rozjechał, albo Wam. Bo ja tym razem w końcu zobaczyłem jakiś postęp. W końcu nasze rozgrywanie od bramkarza przez stoperów nie zwiastowało setek dla przeciwnika. Owszem, dalej Hanousek przy pressingu oddaje piłkę przeciwnikowi, ale cała reszta zrobiła już postęp. Zwłaszcza Colley i nasi defensywni pomocnicy mi się podobali w tej kwestii. Moim zdaniem w końcu zobaczyliśmy zespół a nie zlepek piłkarzy i to mnie cieszy bo rywal był z górnej półki. Oprócz niezłego rozegrania od bramkarza w końcu zauważyłem wyćwiczone schematy gry i wspólną pracę całych formacji. Było kilka akcji, gdzie cała grupa piłkarzy grała z pierwszej piłki. Szok, pół roku tego nie widziałem. Nawet latawiec Kliment karmiony zupkami chińskimi miał momenty współpracy z zespołem, mimo iż dalej uważam, że jest kiepski. Indywidualnie wszyscy piłkarze zrobili postęp, ale szczególnie cieszy mnie, że Plewka (moim zdaniem) wraca do formy, Colley wygląda na poważnego stopera, Fazlagic ma fajną manierę przyspieszania gry - dokładnie wie gdzie poda jeszcze przed przyjęciem piłki, a Hugi ma przebłyski na miarę Imaza. Generalnie jest potencjał, jest jakaś werwa i motyw przewodni. Jak na dłoni widać, że transfery były pomyślane tak, abyśmy mieli mniejszy problem z grą piłką od bramkarza. Moim zdaniem pierwszy mecz z Rakowem przegramy, tam wyjdzie przewaga w rozsądnym budowaniu drużyny przez lata. Ale już w następnych kolejkach powinniśmy odpalić. Tak uważam.

61            -18
~~~Sss
Do Jarek
Momo ma tez obywatelstwo Francuskie a w Niemczech nie gral bo byl za slaby wiec przestan zmyslac.

26            -7
~~~Winek
do ~~~Zatroskan y kibic
Dyzma, to możesz sobie mówić do swojego starego, bo tylko kompletny dyletant był w stanie zrobić takiego pustego dzbana jak ty! Dla ciebie to jest PAN TRENER SMUDA!! Zapamiętaj to sobie analfabeto!

43            -13
~~~Franz
Do Mateusz.M: Powielanie nieprawdy...
Nie sprawi że stanie się ona prawdą. To że ktoś kiedyś na jakimś portalu napisał nieprawdę jakoby Gula osiągnął jakieś gigantyczne sukcesy z innymi klubami nie oznacza że tak było. W rzeczywistości to trener który prowadził kilka klubików w znacznie słabszej słowackiej lidze. Za co można go cenić w Wiśle? Za historyczne porażki 2x po 5-0 w 1 rundzie? Za transfery z jego ręki? Skvarka, Hanousek, Kliment...? Całe szczęście że chociaż tą działkę przejął Pasieczny...

29            -29
~~~fan Wiselki
jest zle!!
Kto odpowie za ewentualny spadek Wisły do 1 ligi! Czy nikt dalej nie widzi że gramy żle, i najgorsze że nie potrafimy strzelić bramki! Jeszcze nie jest za póżno!!

33            -25
~~~Zatroskan y kibic
~~~winek
,, uderz w stół- nożyce się odezwa". Brawo Ty: swój swojego będzie bronił do" ostatniej kropli krwi" tak trzymaj Dyzmo do kwadratu. Jak nazwac gościa , udającego trenera, który oceniał piłkarzy po tym ..... jak wchodzą po schodach? Ty naprawdę jesteś normalny?

10            -38
~~~Jarek
Cisse
Pogadaj z Michałem Trela to potwierdzi , że nie mógł grać w rezerwach VFB bo 4 lidze obywatel z poza Unii nie może grać. Trenował z VFB i nie łapał się do kadry i nigdzie nie grał . Potrzeba zgody tak jak MZPN wydaje zgody na grę czarnoskórych w Sokole Kocmyrzów czy Pcimiance Pcim.

14            -11
~~~Fan
Napastnicy, to jest jedno.
Ale tu szwankuje cała gra ofensywna. Jest brak konstruowania, przynoszących zagrożenie akcji, brak kluczowego podania, a przede wszystkim brak wykończenia. Nawet z rzutów karnych !!

21            -5
~~~Diogenes2 2
@Mateusz M
Gula ma wielkie cv? ;) Zacznijmy od jedynej powaznej ekipy, ktora prowadzil czyli Plzen. Kleska. Zespol kadrowo na poziomie Slavii, ambicje na detronizacje prazan i o ile pamietam 10 porazek w sezonie,duze rozczarowanie. Zwolniony. Ze wygral lige slowacka?;) Tam z reguly graja dwie druzyny, reszta polamatorsko statystuje. Nie oznacza to, ze niczego nie osiagnal tylko jakie on ma "wielkie cv" w tej czesci Europy?;) Nader skromne. I przypomne ci, ze Wisla ma dzis juz 10 porazek (6-3-10), wiec on nawet nie jest lepszy od przecietnych poprzednikow czyli bez doswiadczenia Skowronka i wysmiewanego szarlatana Hyballi

25            -15
~~~Diogenes2 2
Dajmy Guli szanse
Przepracowal drugi cykl przygotowawczy, mial czas spokojnie z zespolem przerobic swoja filozofie gry. Mial material w postaci dziesiatek bledow w rozgrywaniu pilki z tylu itp itd. Ma nowy dodatkowy zaciag, 4 napastnikow w kadrze i po prostu zobaczmy pierwszych 5 meczow rundy. Jesli zadnego nie wygra to bedzie trzeba gasic pozar....

26            -7
~~~Diogenes2 2
Mamy ok napastnikow
Nie pamietam zeby Wisla miala takie bogactwo w napadzie. Forbes, Ondrasek, Kliment, Fernandez. Trzech dobrze grajacych w powietrzu gosci i tylko pytanie czy ktos im wrzuci choc kilka pilek ze skrzydel? Drugie pytanie czy pomoc zacznie rzucac prostopadle pilki do napastnikow? Obu elementow jesienia nie bylo i napastnicy nawet nie dostawali pilek.

23            -5
~~~Kibic
Padaka
Padaka na tą chwilę to mamy skład węgla papy i drzewa a gwiazdę Starzyńskiego to na wypożyczenie bo jak ma na siłę bić minuty to szkoda czasu tyle w temacie

16            -35
~~~Wislak
Kliment
Ten gość chyba musi szantażować trenera, że gra niemal pierwsze skrzypce, a jego umiejętności pozwalają co najwyżej na bieganie za piłką w naszej I lidze. I pytanie brzmi: Why, why, why Mr Kliment, Why?

23            -13
~~~Kibic20
Temat Momo Cisse
Momo mógłby grać w Stuttgarcie, bo ma przecież obywatelstwo Francuskie. Nie przebił się po prostu do składu, bo przecież każdy piłkarz tam grający jest warty od Miliona wzwyż. Jak się u nas dotrze i pokaże, to za te 18 miesięcy będzie na pewno tam grać. Oczywiście, jak się rozwinie, po to go wypożyczyli.

19            -12
~~~Janko Buszewski
Wqurwiony- chciałbym kiedyś
doczekac takich czasów,gdy moja Wisła będzie tak silna i ogromna,jak Twoje kompleksy a o wyczynach Jej,bedę czytał tak często jak o przejawach frustracji,którą bezustannie demonstrujesz !To tyle ode mnie.

28            -13
~~~Jano Buszewski
Diogenesie nie poznaje Cię
.....zawsze byłeś taki krytyczny dla samej krytyki, tymczasem taki głos rozsądku. .?Brawo,zawsze mówiłem ze jesteś rozsądnym gościem.Jest inny skład a Gula mial czas żeby (tyle co wszyscy inni) by go poskładać. Jeśli. nue będzie efektów, trzeba będzie pożegnać Słowaka i to bez dwóch zdań. Dajmy mu jednak szanse, jak piszesz. Oby reszta zapalczywych 'znawcow" i radyklantch "trenerow"ktorych tu bez liku tez potrafiła weryfikować swe stanowisko,tak jak Ty..? Są tu tacy niereformowalni jednak...Ci się nigdy nie zmienia.Placzkami,maruda ni i dozgonnymi krytyka mi, pozostaną juz na zawsze. 4-0..?a czemu nie 6...?itp.Brrrrrrrr.

20            -21
GrzegorzS
Jak lata temu za Kasperczaka, Skorży czy wielu innych
trenerów Wisły epoki Cupiała też w sparingach zimowych bramek nie strzelała to też wypisywano Tu różne bzdury. Jak widać wiele się zmieniło, ale biadolenie i festiwal bezmyślnościnie wylewnai własnych żalów i kompleksów nie przemija nigdy. Wisła zagrała dobry mecz miała kilka okazji. Nie strzela teraz będziestrzelać w lidze. Jest czterech napastników jest kilku fajnych pomocników. Cele są określone rywale w sparingach byli wymagający. Mecz z Karabachem pokazał dobre przygotowanie motoryczne dobre szybkościowe, sporo dobrego rozgrywnia piłki. Zawodnicy pokazali jakość. Nowi zawodnicy pokazali że to nie będą wzmocnienia ławytylko mocni rywale dla kolegów w walce o skład wyjściowy. W czterech spotkaniach sparingowych zdobyliśmy p punktów wygraliśmy jeden mecz zremisowali dwa przegrali jeden przy bilansie bramkowym 4-3 i zepsutych dwóch rzutach karnych. Jak na ciekawych mocnych rywali okres gdy zawodnicy mają dwa trningi dzienne w tym jeden na siłowni to naprawdę dobrewyniki. Po serii tych meczy z okresu przygotowawczego moim zdaniem Wisła jest w stanie dobrze wejść okres startowy, który rozpoczniemy meczem z Rakowem, ale biorąc pod uwagę że trener sporo próbował Wisła dla Rakowa będzie sporą zagadką w pierwszym spotkaniu. Bo niby będziemy starali się grać taktycznie to co graliśmy jesienią, ale jakim składem to Papszun nie wie i dowie się dopiero w dniu meczu. Zapowiada się ciekawy mecz, w którym nie będziemy faworytem, ale moim zdaniem możemy sprawić niespodziankę.

20            -25
~~~Edo
GrzegorzS
bezustannie podziwiam Twój optymizm.

13            -7
~~~Kwadrat
Napastnicy
Problem z napastnikami mamy od paru lat. Więc trzeba w końcu zmienić tego marnego trenera od napadziorów!

20            -12
~~~Wilga
Znowu będzie zgraja pomocników o wątpliwych umiejętnościach
i nikogo kto potrafi strzelać gole. Tak jest od lat.

8            -13
~~~Wqrwiony
~~~Janko Buszewski
Drogi Kolego,ja nie mam kompleksow-jak to nazwales.Ja az do bolu jestem realista i nie potrafie ,po ogladaniu przez ostatnie pol roku kopaniny w wykonaniu Wiselki pod tym trenerzyna ,piac z zachwytu jak np klakier Grzesio S. Spojrz tak: GGula juz w Krakowie "krecil" sie przed koncem czerwca.Uznal,ze by miec wyniki nasza Wiselka potrzebne sa wzmocnieia,jakie On wskaze.I wskazal swoich "asiorow":Klimenta,Skvar ke,Hanouska- i Ich dostal.Widziales te "wyniki " w rundzie jes.?Bo ja po kilka razy ogladalem nasze spotkania i naprawde nie widze zadnego postepu w grze Wiselki.Wiec z reka na sercu:powiedz mi Kolego : za co ja mam chwalic tego goscia i piac z zachwytu nad Nim.Dac Mu szanse....hm.Pisales,ze byles kiedys"przy pilce".Ja tez i dlogo.Bedac szefem klubu ,nadal bys trzymal goscia,ktory oprocz pieknych"przemowien" na konferencjach nie ma zadnych innych sukcesow.?Posciagal ludzi,ktorzy siedzieliby nadal "na kuroniowkach" lub w podrzednych klubikach i...spojrz jakie dlugie i drogie kontrakty Im zalatwil.I Ty chcesz bym ja nagle stal sie optymista w stosunku do przereklamowanego goscia? Pamietasz taka smieszna reklame,jaka u nas byla znana w latach 60/70 :"margaryna mleczna-przeciw ciazy jest skuteczna".Tak sie smiali z tego wyrobu ludzie.Ta reklama ma sie tak do rzeczywistosci jak reklama "nieprzecietnych wynikow" tego trenera. Co Ty wiesz o mnie ,o moich emocjach zwiazanych z Wisla..?Mi wystarczy,ze Wisla strzeli bramke a zona juz:podac Ci recznik bys sobie mokre oczy wytarl. Kolego,nienawidze byle jakosci tzw "dziadostwa".No,nienawid ze i juz sie nie zmienie.Ja rowniez wierze,ze jeszcze nadejdzie dzien,gdy objawi sie w wielkosc Wisly.Pozdrawiam.

10            -16
~~~Kolo
Ekwiwalent
Pytanie do znawców. Czy Wisła dostanie ekwiwalent za wyszkolenie Marcelo, który właśnie podpisał kontrakt z Bordeaux??

2            -8
~~~SMOK
Wqrwiony
Dziwny sposób myślenia. Piszesz, ze jesteś realista aż do bólu wiec zastanawiam się, jakie wnioski wyciągasz po zmianach trenerów (Wisły) w ostatnich +/- 5 latach i gdybyś rzeczywiście mógł i zwolniłbyś Gule to kogo byś zatrudnił na jego miejsce oraz skąd pewność, ze ten nowo zatrudniony przez ciebie trener zaakceptuje warunki umowy (patrz budżet Wisły) oraz ze zapewni nam dobre wyniki (nie wiem, jakich oczekujesz) i mistrzostwo? "Co Ty wiesz o mnie ,o moich emocjach związanych z Wisla..?" - Wybacz ale przecież wyrażasz te emocje przy każdym tu wpisie a pokazują one jasno, ze straciłeś kontrole nad pozytywnym myśleniem pozostawiając miejsce złości i frustracji

5            -5
~~~SMOK
We wtorek grali z Azerami
Do tej pory cisza, nie piszecie nic Przygotowaniach, składzie czy zdrowiu zawodników.

2            -4
~~~Janko Buszewski
SMOKU lepiej bym tego nie ujął
bardzo mądre słowa. Ja tez nie jestem zadowolony z gry zespołu,ale uważam że kolejna zmiana szkoleniowca a co za tym idzie,wymiana sztabu, odprawy etc nue są nam teraz potrzebne a nowy,wcale nie musi od razu zbawic druxyny.Tak to niestety nie dziala.Poczekajmy do maja i zobaczymy co Gula stworzy i czy to faktycznie dobry coach.Hasła innych typu "Rumak,Michniewicz,Moska l,Sobol etc jest wolny dawać go...." pozostawiam bez komentarza. Tylko dzieci tak myślą, nie wiedząc że są umowy,odprawy,zobowiązan ia i inne niuanse,które to często komplikują sprawę zatrudnienia tak ad hoc.Mieliśmy w ostatnich kilku latach chyba z 7 trenerów i jakos. .....nadal tkwi my tu,gdzie tkwi my !!

4            -4