Czas na odpoczynek... Sandecja - Wisła 1-1

W ostatnim meczu ligowym w 2022 roku krakowska Wisła zremisowała 1-1 z nowosądecką Sandecją. Obydwa gole w tym spotkaniu strzelili wiślacy. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Igor Łasicki, a wynik w 86. ustalił samobójczym trafieniem Ivan Jelić Balta.
Początek meczu należał wprawdzie do Sandecji, która częściej była przy piłce, ale jako pierwsi strzały w tej potyczce oddali wiślacy. Próby Krystiana Wachowiaka oraz Luisa Fernándeza były jednak niecelne. Groźniej uderzył za to w 12. minucie Damian Chmiel, ale dobrze spisał się Kamil Broda, przenosząc futbolówkę ponad bramką.
W 17. minucie Wisła przeprowadziła już jednak skuteczną akcję, Po krótko rozegranym rzucie rożnym dobrze przed bramkę Sandecji dograł Bartosz Talar i choć Matúš Putnocký odbił futbolówkę uderzoną przez Ángela Rodado, to dobitka w wykonaniu Igora Łasickiego dała nam w tym meczu prowadzenie. Było więc 1-0!
Kolejne fragmenty spotkania nie przyniosły dogodnych sytuacji do zmiany wyniku, choć odnotować można niecelne próby Bartosza Jarocha oraz po drugiej stronie boiska Michała Walskiego. Z kolei od 35. minuty Wisła powinna podwyższyć swoje prowadzenie. Po wrzutce z rzutu wolnego przed świetną okazją stanął bowiem Boris Moltenis, ale nabiegając na futbolówkę na czwartym metrze - przeniósł uderzenie ponad bramką! Po kolejnych trzech minutach bliski szczęścia był też Fernández, ale ten z kolei uderzył na siłę i obok słupka.
W końcówce pierwszej połowy dwie akcje przeprowadzili jeszcze piłkarze z Nowego Sącza, ale najpierw wiślacy skutecznie zablokowali akcję Maissa Falla, a już w 45. minucie ponad bramką uderzył Chmiel i pierwsza połowa zakończyła się naszym skromnym prowadzeniem.
Początek drugiej połowy to dwie akcje wiślaków, ale uderzenie Ivana Jelicia Balty dała nam tylko rzut rożny, a po nim do futbolówki doszedł wprawdzie Łasicki, ale główkował ponad bramką zespołu Sandecji. Na kolejną groźniejszą sytuację przyszło nam poczekać do 60. minuty, kiedy to z rzutu wolnego Putnocký'ego próbował zaskoczyć Fernández, jednak golkiper Sandecji przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką. W 64. minucie w końcu groźniej zaatakowała też ekipa z Nowego Sącza, ale wprowadzony za kontuzjowanego Łasickiego Kacper Skrobański świetnie zablokował piłkę uderzoną przez Falla. Po kolejnych zaś dwóch minutach znów to jednak Wisła zmarnowała swoją okazję, bo podanie Fernándeza niecelnym uderzeniem wykończył Rodado.
I ta niewykorzystana okazja mogła się dla nas źle skończyć, bo zaraz potem sam na sam z Brodą znalazł się Chmiel, ale nasz bramkarz nie dał się pokonać. W 68. minucie znów zakotłowało się pod naszą bramką po dograniu Chmiela, ale piłkę przeciął Joseph Colley i nowosądeczanie mieli tylko rzut rożny. Trzecia okazja Sandecji, w krótkim okresie czasu, to 70. minuta, jednak piłka po strzale głową Michala Pitera-Bučko, znalazła się w rękawicach Brody. Podobnie było też w 71. minucie, gdy z dystansu uderzył Fall.
Z fragmentów, gdy groźniej atakowali nasi rywale wyszliśmy w 80. minucie, ale zablokowany strzał oddał Jaroch, z kolei w minucie 81. to znów Sandecja miała świetną okazję do wyrównania. Sam na sam z Brodą wyszedł bowiem Maciej Mas, ale nasz bramkarz ponownie nie dał się pokonać!
Stało się to już jednak w 86. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła na głowę... Balty, który wpakował futbolówkę do naszej bramki. I było 1-1...
Można też śmiało dodać, że nie pierwszy już raz wiślacy nie potrafili "dowieźć" swojego prowadzenia do końcowego gwizdka sędziego, ale też w drugiej połowie oddaliśmy długimi minutami pole gry rywalowi, który w końcu "wcisnął" gola. Zresztą - już także standardowo - po stracie niewiele na murawie zdziałaliśmy, a to nasz rywal miał więcej ochoty do atakowania, jednak sam też już więcej nie zdziałał.
Teraz przed nami zdecydowanie zasłużony odpoczynek. I mamy tutaj niestety na myśli zwłaszcza ten od popisów naszych piłkarzy.
1 Sandecja Nowy Sącz
1 Wisła Kraków
0-1 Igor Łasicki (17.)
1-1 Ivan Jelić Balta (86. sam.)
Sandecja Nowy Sącz:
Matúš PutnockýJakub Iskra
Michal Piter-Bučko



Michał Walski
Maissa Fall
Krzysztof Toporkiewicz
(57. Maciej Mas)
Damian Chmiel
Jakub Wróbel
Wisła Kraków:
Kamil BrodaBartosz Jaroch



(59. Kacper Skrobański)
Boris Moltenis
Krystian Wachowiak
(84. Dawid Szot)

Vullnet Basha

Bartosz Talar
(59. Dor Hugi)

Ángel Rodado
(72. Michał Żyro)
Stadion Miejski, Niepołomice.
Sędzia: Leszek Lewandowski (Gliwice).
Widzów: 653.
Pogoda: 7°.
Redakcja
Tagi:
Zobacz także:
- « Wisła gra z Sandecją Nowy Sącz! Zapraszamy na relację tekstową live!
- « Skład Wisły w meczu z Sandecją Nowy Sącz
- « Przystanek końcowy. Wisła gra dziś z Sandecją
- « Koszykarki: PZU Ślęza II MOS - Wisła CanPack 61-78
- Oceń grę wiślaków (i nie tylko) w meczu z Sandecją Nowy Sącz »
- Statystyki meczu: Sandecja - Wisła »
- Radosław Sobolewski: - Nie ustrzegliśmy się znów jednego błędu »
- Stanislav Varga: - Walczyliśmy do ostatniej minuty »
Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:
- « Anielskie bramki. Wisła - Chrobry 2-1
- « Najważniejsze są punkty. Warta - Wisła 0-1
- « Podsumowanie 26. kolejki Betclic I Ligi
- « Sytuacja kadrowa Wisły przed meczem z Chrobrym
- « Wisła gra z Wartą! Zapraszamy na relację tekstową live!
- « Ryszard Tarasiewicz: - Na tę jedną bramkę zasłużyliśmy